Szeretettel köszöntelek!
A blog oldalain az általam készített és használt oktatási segédanyagokat igyekszem összegyűjteni, melyek részben továbbképzéseken megismert játékok és módszerek továbbgondolásai, részben saját ötletek. Oktatási célra használd nyugodtan! De meggazdagodni ne ebből akarj, én sem teszem. 😉
A bejegyzések a szabadulószobák segítő információit tartalmazzák (🙉 tananyag, kiegészítő ismeretanyag). Ezért egyszerre mindig csak egy bejegyzés lesz látható. Igyekszem címkézni, hogy kereshető legyen.

Társasjátékok

 Zenei Activity

2015. nyarán készítettem ezt a játékot, ami teljesen a jól ismert Activity szabályai szerint működik. Ha valaki ügyes, akkor a játék nagyon könnyű. Ám ha feledékeny, akkor korántsem olyan egyszerű. A kártyákat meg kell válogatni a különböző korosztályoknak, de már első osztálytól kezdve jól lehet használni ismeretek elmélyítésére, gyakorlására, felelevenítésére. Mivel kis létszámú osztályokkal dolgozom, én szoktam a kártyát húzni, és dúdolok, rajzolok, mutogatok, magyarázok, a gyerekek pedig kitalálják. Nagy létszámú csoportoknál jó, ha a gyerekek csinálnak mindent.

A NARANCS színű kártyákkal rajzolni kell - zenei jeleket, vonalrendszer elemeit, ritmusértékeket.
A DRAPP színű kártyákkal dúdolni kell a 8 évfolyamból választott bármely éneket, amit ismer az adott korosztály.
A KÉK színű kártyákon el kell magyarázni az adott kifejezést, zeneszerzőt, hangszert, hangfajt, fogalmat, zenei korszakot, szerkesztésmódot.
A ZÖLD színű kártyákon mutatni kell szolmizációs hangokat, dallamvonalakat, dalok címét, el kell tapsolni ritmussorokat.


Példakártyák

 Karmester

A "Csótánysaláta" játék zenei továbbgondolása, saját elkészítése.







Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése